0

۳۱۳ بیمار مبتلا به کرونا در بخش های ویژه فارس بستری هستند

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر روح اله حسینی ظهر دوشنبه با حضور در استودیو سلامت فارس در جمع خبرنگاران با بیان آخرین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۵۲۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در سطح بیمارستان‌های استان بستری شدند و مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند، به سه هزار و ۵۵۵ نفر رسید.

او با اشاره به گستردگی روند شیوع بیماری در جامعه افزود: در حال حاضر بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ تخت بستری به بیماران کووید ۱۹ در استان اختصاص داده شده که در حدود هزار تخت بیشتر از موج چهارم کووید ۱۹ در استان است.

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در طول بحران بیماری کووید ۱۹، در مجموع بیش از یک میلیون و ۲۱۳ هزار و ۴۶ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۸۵ هزار و ۶۴۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده است و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۲۱ هزار و ۲۳۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۲۷ هزار و ۴۰۳ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۳ هزار و ۸۸ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۴۴ هزار و ۳۲۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

دکتر حسینی با اعلام جان باختن ۲۸ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را پنج هزار و ۲۳۶ نفر عنوان کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۰۳ هزار و ۴۵۵ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

او ادامه داد: با توجه به تحت فشار بودن مدافعان سلامت و خستگی بیش از حد کادر درمان، مشاهده تجمعات مردمی بدون رعایت و حفظ پروتکل‌های بهداشتی، خستگی آنان را بیشتر می‌کند؛ چرا که دیدن این اجتماعات و سهل انگاری‌ها، پیش بینی صحنه‌های دلخراش دیگری را از بستری شدن شهروندان در بخش‌های درمانی و مراکز بهداشتی رقم می‌زند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با ابراز تأسف از اینکه آمارها هر روز تلخ‌تر از دیروز می‌شود و مدافعان سلامت نیز نسبت به روزهای قبل خسته‌تر شده‌اند، از مردم استان خواست تا برای قدردانی از مدافعان سلامت که طی این مدت برای حفظ جان شهروندان، جان خویش را کف دست نهاده‌اند و از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نکرده‌اند، ملاحظات مربوط به پیشگیری از این بیماری را برای حفظ سلامت خود و عزیزانشان در این موج سهمگین جدی بگیرند.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر