صفحه اصلی کرونا ۸۶۰ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در استان فارس جان باختند

۸۶۰ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در استان فارس جان باختند

0

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر دوشنبه با حضور در استودیو سلامت در جمع خبرنگاران از انجام بیش از ۲۶۱ هزار مورد تست در آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون خبر داد و افزود: بر اساس بررسی‌ها، ابتلای ۴۵ هزار و ۱۹۷ نفر به قطعیت رسیده است.

وی همچنین با اعلام موارد بیماران مشکوک و یا علامت دار که در مراکز درمانی استان بستری هستند، عنوان کرد: از مجموع ۷۲۳ بیمار بستری، ۸۴ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و شرایط آنها وخیم گزارش شده است.

او در ادامه با آرزوی سلامتی برای مبتلایان، از بهبودی ۴۲ هزار و ۲۳۷ مبتلا به کرونا ویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند و این تعداد را معادل ۹۳ درصد از موارد کل مبتلایان دانست.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۷ نفر به دلیل ابتلاء به کرونا در استان فارس جان باختند که آمار استان فارس به ۸۶۰ نفر رسید.

دکتر همتی افزود: در حالی که یازده و هفت دهم درصد کل مبتلایان کشور مربوط به استان فارس است، اما تنها سه و هشت دهم از جان باختگان مربوط فارس است که نشان دهنده تعهد، تلاش و زحمات کادر پزشکی است و این امر را مدیون تلاش‌های کارکنان بهداشتی و درمانی و پزشکان در مراکز ۱۶ ساعته و بیمارستان‌ها هستیم.

این مقام مسؤول در دانشگاه اظهار امیدواری کرد مردم با ادامه همکاری مناسب با مجموعه سلامت، کمک کنند تا خستگی از تن مدافعان خستگی ناپذیر سلامت بیرون رود و در روزهای آینده شاهد آمارهای بهتری از کنترل بیماری کووید ۱۹ باشیم.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *